toplogo

REGIONALNA IZBA GOSPODARCZA
w Bełchatowie

10 lat współpracy partnerskiej

Data dodania: 2017-09-19 10:22:05


13 września tego roku minęło 10 lat od złożenia podpisów na akcie partnerstwa pomiędzy powiatem bełchatowskim a bawarskim landem Berchtesgaden. Podpisana wówczas umowa była deklaracją obu rejonów o wspólnej współpracy, nawiązywaniu kontaktów: gospodarczych, kulturalnych a także edukacyjnych.
Z okazji 10-lecia zaplanowano uroczyste obchody tego jubileuszu, które odbyły się w Bad Reichenhall w stolicy landu Berchtesgaden. Powiat bełchatowski reprezentowali przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu w Bełchatowie, a także reprezentanci Regionalnej Izby Gospodarczej, służb mundurowych, szkolnictwa i oświaty. Polską delegację przyjęto bardzo gościnnie, uwzględniającą także atrakcje turystyczne bawarskiego landu, który cieszył pięknym krajobrazem.
Współpraca partnerska ma duże znaczenie dla powiatu, przyniosła mieszkańcom możliwość poznawania innej kultury, tradycji, nauki języków, umacnianie tolerancji. Korzystają z tej wartości zwłaszcza młodzi ludzie, biorący udział w corocznej wymianie uczniów. Powoli też budowane są mosty dla kontaktów gospodarczych.
Warto dodać że obecnie w Bełchatowie przebywa młodzież z Niemiec, która przyjmowana jest w domach uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Jest to kolejna odsłona wymiany uczniów realizowana na mocy współpracy z Berchtesgadener Land.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z jubileuszu, w zakładce Galeria.

Komentarze

Dodaj komentarz:Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin: 179210
BAI

REGIONALNA IZBA GOSPODARCZA
w Bełchatowie

97-400 Bełchatów ul. Pabianicka 34
e-mail: biuro@rigbelchatow.bai.pl

NIP: 769 214 71 01 REGON: 100492840
KRS: 0000300905