toplogo

REGIONALNA IZBA GOSPODARCZA
w Bełchatowie

Jesteście Aniołami !!

Data dodania: 2017-12-15 10:38:19


Zakończyliśmy akcję charytatywną współorganizowaną ze Starostwem Powiatowym w Bełchatowie, skierowaną do polskich dzieci i ich rodzin zamieszkujących w Rejonie Solecznickim na Litwie. Dzieci i ich rodziny są pod opieką Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Solecznikach, gdzie dary zostały przekazane do potrzebujących. Wspólnota aktualnie ma pod opieką 1400 dzieci z 400 rodzin.
Cieszymy się dzięki dobrym sercom naszych przedsiębiorców oraz mieszkańców powiatu bełchatowskiego mogliśmy jechać z tak dużym transportem. Nie ma słów, aby opisać jak bardzo dziękujemy każdemu za zaangażowanie oraz pomoc podczas akcji.
" Każda kruszyna chleba z Polski jest dla nas zaszczytem, wszystko co przywozicie jest dla nas wartościowe, to znak, że Polska o nas pamięta, bo my przecież jesteśmy Polakami, tu zawsze była polska mowa, tradycje i obyczaje, nawet na jeden dzień nie ustąpiliśmy polskości " - mówi Tadeusz Romanowski, prezes Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Solecznikach na Litwie.
Dużo emocji, wzruszeń oraz łez towarzyszyło podczas przekazywania darów. Delegacja z Bełchatowa odwiedziła osobiście dwie rodziny warunki, w jakich te rodziny żyją pozostawiły wiele smutku w naszych przedstawicielach. Prezes Wspólnoty poinformował, że rodziny, które odwiedziła delegacja nie należą do najuboższych są rodziny, które funkcjonują w dużo gorszych warunkach. Ze względu na wielkie ubóstwo Wspólnota nie chciała ich pokazać. Mimo smutku, jakie wywołały odwiedziny zwiększyło się przekonanie o słuszności takich akcji oraz chęci niesienia kolejnej pomocy - "którą będziemy kontynuować" - gwarantuje Stanisław Gotkowicz Dyrektor Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie. Nie ma większej zapłaty niż uśmiech tych dzieci.
Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za pomoc w uszczęśliwieniu tych rodzin, do których szczęście uśmiecha się mniej.

Komentarze

Dodaj komentarz:Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin: 191265
BAI

REGIONALNA IZBA GOSPODARCZA
w Bełchatowie

97-400 Bełchatów ul. Pabianicka 34
e-mail: biuro@rigbelchatow.bai.pl

NIP: 769 214 71 01 REGON: 100492840
KRS: 0000300905